aden

ADEN Kolejinin kurucusu değerli kardeşim Sadık BAŞ’ı dün ziyaret ettim.Yoğun işlerinin arasında bana zaman ayırıp okulunu gezdirdi. Misafirperverliğinden dolayı çok mutlu oldum.Sağ ol Sadık kardeşim.İlimize çok güzel bir eğitim yuvası kazandırmışsınız.Sizleri ve ekibinizi tebrik ediyorum.Yolunuz açık olsun. Sadık kardeşimin verdiği bilgiye göre 2016 LYS için tercih yapan 96 mezun kardeşimizin 90’ının çeşitli üniversitelere yerleşmiş.Bu durum beni ziyadesiyle mutlu etti.Genç üniversiteli kardeşlerime  başarılar dilerim.Yolları açık olsun..

Seçkin bir eğitimci kadrosuna sahip olan okulun bazı öğretmenleri:

 adden.png

TEVFİK POSLU (TÜRKÇE ZÜMRE BAŞKANI )
HÜSEYİN KESKİN (FEN BİLGİSİ ZÜMRE BAŞKANI )
SEBATİN MALKARALI (MATEMATİK ZÜMRE BAŞKANI )
MUSTAFA GEYİK (SOSYAL BİLGİLER ZÜMRE BAŞKANI )

 GAMZE GÜLLER ( İNGİLİZCE )

 MESUT YAŞAR KAYA (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi )

10 Ağustos’ta Çorlu´da basın mensupları ile bir araya gelen ÖZEL ADEN KOLEJİ kurucusu Sadık Baş’ın yaptığı açıklamalardan alıntı:

Anadolu Liseleri Arasında 3. Sıradayız
2012 yılından bu yana eğitim sektörü içinde olduklarını kaydeden Sadık Baş “resmi sonuçlara göre ortalama puanlamada birinciyiz, ÖSYM´nin LYS sonuçlarına göre yerleştirmede Tekirdağ´daki devlet okulları´da dahil 27 Anadolu lisesi arasında 3. sıradayız” dedi.

Lise 1. Sınıf 10.000 TL.
basın mensuplarının sorularını cevaplayan ÖZEL ADEN KOLEJİ kurucusu Sadık Baş “Çorlu´daki öğrencileri servisler ile Süleymanpaşa´ya taşıyacağız 9. sınıf (Lise-1) öğrencileri için her şey dahil fiyatımız 10 Bin TL.” dedi.
Aden koleji Tekirdağ merkezli 2015-2016 sezonunda Özel okulculuğa başlamış köklü bir eğitim kurumdur.

Daha öncesinde dershane olarak hizmet vermiş ve dershanelerin kapanması ile birlikte Türkiyede ilk olarak özel okula dönüşmüş kurum Aden Kolejidir.

Tekirdağ Aden Koleji bünyesinde ortaokul ve Anadolu lisesi bulunmaktadır. 20000 m2 alan içinde 4000 m2 lik kapalı alanımız mevcuttur.Ortaokulda 16 derslik,Lisede 16 derslik bulunmaktadır.İçerisinde konferans salonu,kapalı spor salonu,kantin ve yemekhanesi mevcuttur.Açık alanlarda tenis kortu,basketbol sahası ve voleybol sahası mevcuttur.

Aynı zamanda Aden kolejinin 2. Şubesi olarak Keşan Aden Okullarıda anasınıfı,ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermektedir.

Bütün bu alanların geniş bir alana yayılması çocukların ferah ve geniş bir ortamda eğitim görmelerini sağlamaktadır.

Eğitim kanadı ve lojistik hizmetler alanı olarak 100ün üzerinde bir personel kadrosu ile hizmet vermektedir.

Aden koleji eğitim kadrosu olarak bölgenin en kuvvetli öğretmenleri ve en deneyimli öğretmenlerini kadrosunda bulunmakta ve TEOG/LYS gibi sınavlarda önemli başarılara imza atmaktadır.

Süleymanpaşa ilçe genelinde TEOG birinciliği ve il genelinde özel okullar arasında LYS birinciliği Aden Kolejine aittir.

Aden Koleji akademik anlamdaki iddaasını verdiği eğitim kalitesinde borçuldur.Aktif olarak rehberlik,idare ve danışman öğretmenlik sistemini çok kuvvetli bir şekilde kullanmaktadır.Öğrenci takibi okulda ve okul sonrası evde de yakın temas sürmektedir.Okulumuzun en fazla önem verdiği husus okulda ve evde öğrenci disiplinidir.Öğrencinin sınavlara ve hayat hazırlanmasında en önemli husus kendi öz disiplinini sağlamış bireyler olarak yetiştirilmesi gereklidir.

Bu konuda okul kurallarımız birinci sırada önem göstermektedir. Kayıt sonrası öğrenciye ve veliye verdiğimiz Aden Koleji el kitabında bütün sistemimiz anlatılmaktadır.Veli ile sağladığımız protokolün detayları burada mevcuttur.

Aden Koleji Tekirdağ’ın en iyi ortaokulu ve Anadolu Lisesi olmak istiyor.Bu sebeple 19 Ağustos günü 8,9,10,11 ve 12. sınıflara bursluluk sınavı yaparak bölgedeki başarılı öğrencileri Aden Koleji bünyesine katmayı hedefliyoruz.

Aden  Koleji Çorlu,Ergene,Çerkezköy ve diğer bütün ilçeleri de içine alacak bir şekilde Trakya’da en iyi okul olma hedefini taşımaktadır.

Sınava başvuran öğrencimiz bursluluk sınavda %100’e kadar burs alma hakkına sahip olacaktır. Sınava başvuru için http://www.adenkoleji.k12.tr/basvuru linkinden başvuru sağlayabilir.

Aden Koleji devletin verdiği teşvik kapsamında yer alan okullardandır.Devletin bu kapsamda ortaokullarda 4000tl liselerde 4000 tl vermektedir. Aden Koleji bu kapsamda başarılı öğrencilere devlet desteğini belirli kriterleri karşıladığı takdirde devlet desteğini kendisi sağlamaktadır. Bu konuda bilgi almak ve başvuru yapmak isteyen velilerimiz http://www.adenkoleji.k12.tr/tesvik/ adrese bilgilerini bıraktıkları takdirde gerekli dönüş kendilerine yapılacaktır.