44a

Fakülteden sınıf arkadaşım Talip Emiroğlu’nun kaleme aldığı Babanın Adı Var adlı kitabı hepimizin kitaplığında yerini almalı diye düşünüyorum..

Sarsıcı bir hikayeden yola çıkan değerli arkadaşımız Talip, çok katmanlı, güçlü bir romanla okurlara merhaba diyor.

“Ağıtı kadınlar yakar, babalar içine atar. Kadınlar söyler, babalar susar. Ve suçlu hep babalardır. Babanın sadece adı var.” diyen yazar, pek de edebiyatımızda rastlamadığımız bir roman ile çıkıyor karşımıza  : Şefkatsiz anneler ve çocuklarından koparılan babalar…
Güçlü benzetmeleri, gerçekçi kurgusu, sosyolojik, psikolojik ve kültürel arka planla örülü özgün yaklaşımıyla Babanın Adı Var, bir babanın mücadelesini, hayata tutunmasını ve çocukları için verdiği savaşı konu alıyor.

Chiviyazıları yayınlarından çıkan Talip Emiroğlu’nun ilk romanı Babanın Adı Var, bir babanın içten, samimi, anlatısı olarak tüm kitapçılarda…

Değerli Arkadaşım Talip,
Umarım yaşadığın acılar gelecekteki güzel günlerin doğum sancılarıdır. Melek ve Meryem’i (Romandaki temsili isimler) ellerinden tutup birlikte gezdiğiniz mutlu günlerin fotoğraflarını görmek bizlere de nasip olur…Her şey gönlünce olsun.
Elmas Balım

Babanın adı var

16