4444

Yıllar ne çok çabuk geçiyor güzel kızım.

Şunu itiraf edeyim ki canım kızım seni acemi anne ,baba olarak büyüttük.Evin ilk evladı olmak böyle bir şey işte .Her şey ilk evlatlarda denenir… Anasınıfı heyecanı derken  ki orada öğrendiğin şarkıları evde mırıldanman bizlere unutulmaz mutluluklar yaşatırdı. Ardından  ilkokul,  ortaokul ve Anadolu Öğretmen Lisesi sonra da Eskişehir’de Eğitim Fakültesi  yılları…Ne çabuk geçti o yıllar…Sen şimdi yurdumun genç nesillerine ışık saçan çiçeği burnunda bir öğretmensin.

Güzel Kızım,

Bu doğum günün ailen ile  birlikte olduğun son doğum günün olacak sanırım. Kısmetse bu yaz yeni bir yuva kurmak için  yuvandan uçacaksın …Bir baba için zor cümleler bunlar.Kelimeler boğazıma düğümlendi.Neylersin hayat böyle… Meşhur hikâyedir:  Bir kızı gelin ediyorlarmış. Kız, baba evinden ayrılırken hüngür hüngür ağlamaya başlamış. Biricik kızını böyle hıçkıra hıçkıra ağlarken gören babası: “Kızım bu evlilik sana zor gelecek, istersen gel vazgeç bu işten,” demiş.Taze gelin, babasının bu söylediklerinden sonra gözlerini silmiş ve:“Yok babacığım, ben hem ağlarım, hem de giderim. ” diye cevap vermiş.

Şu an bu satırları yazarken aynı ruh halini ben de yaşıyorum canım kızım.Seni daha iyi şartlarda büyütmek isterdik. Her ana baba bunun için mücadele eder.Siz de ana baba olunca söylediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

Sen hep verdiklerimizle yetinmeyi bildin canım kızım.Biz senden razıyız Allah da senden razı olsun.Bizim yüzümüzü hep ak ettin.Aynı mutlulukları ileride evlatların da sana yaşatsın canım kızım.. Yeni yaşını sevdiklerinle birlikte mutlulukla yaşamnı dilerim.

Sevdiklerin yıldızlar gibidir  canım kızım, onları  her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını bil kızım.

Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun çünkü sana çok yakışıyor canım kızım.

Duam şudur ki biricik kızım:Hayatının bundan sonrası kalbinin güzelliği gibi geçsin.Bir ömür mutlu ol. Doğum günün kutlu olsun canım kızım.